Всього статус учасника бойових дій в Україні отримали 3500 тисячі осіб. Проте не всі з тих, хто подає документи, є суб’єктами АТО. Зокрема, у відповіді міжвідомчої комісії по наданню статусу учасника бойових дій військовим АТО на запит Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції йдеться про 200 таких осіб. Про це на брифінгу заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко.

Козаченко підкреслила, що дана інформація була отримана 6 січня завдяки запиту Громадської ради з питань люстрації у міжвідомчу комісію. Стосовно цих даних вона вже подала доповідну Міністру юстиції України Павлу Петренко. На її думку, фактами підробки документів про участь в АТО мають займатися компетентні органи.

Крім того, було зауважено, що серед цих 200 є посадовці Міністерства регіонального розвитку України, зокрема, заступник міністра – Дмитро Ісаєнко. Саме він сьогодні написав заяву з проханням позбавити його статусу учасника бойових дій на вимогу голови Громадського люстраційного комітету, голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболева. Це означає, що Дмитро Ісаєнко позбувся єдиного імунітету, який захищав його від люстрації, і за умови невідповідності люстраційним критеріям буде звільнений з забороною займати державні посади протягом наступних 10 років.