З одного боку, хочеться, щоб наша люстрація відповідала духу європейського права. З іншого боку – потрібно, щоб представники Венеціанської комісії зрозуміли, що у нас немає держави. Про це в інтерв’ю «Face news» заявив голова Громадського люстраціного комітету, голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

За його словами зустріч із членами комісії відбудеться в Києві в кінці січня, де буде проговорено кожну ідею, як зробити закон сильніше.
«Європейське право передбачає, що є суд, є сталість державних процедур, що є прокуратура. А ми їм все пояснюємо, що для нас це перші кандидати на люстрацію», – підкреслив парламентар.

Політик підкреслив, що Закон України «Про відновлення довіри до судової влади», згідно якого були звільнені керівники судів та далі мало б початися самоочищення, станом на сьогодні дав майже нульовий результат.

«Я думаю, що багатьох прокурорів не звільнили, і це несправедливо. І справжню люстрацію в прокуратурі ще робити і робити. А ті прокурори, які займали високі посади за часів Януковича, яких уже звільнили, — вони цього точно заслужили. Дуже добре, що їх сьогодні немає в прокуратурі, і це крок вперед», – зауважив Соболєв.

За словами народного депутата, потрібна також і люстрація суддів, оскільки бізнесмени тоді зможуть захистити найголовніше – власність, зможуть захиститися від рейдерів та свавілля податкової. «Працюючі суди для бізнесу ще більш важливі, ніж для громадян. І в цьому сенсі люстрація суддів має величезне значення», – резюмував парламентар.