Сьогодні, 24 грудня, активісти Автомайдану та Громадського люстраційного комітету прийшли під Апеляційний суд м.Києва для того, щоб з’ясувати, чому голова суду саботує виконання Закону України «Про очищення влади». Заблокувавши в’їзд на територію Апеляційного суду, учасники акції оголосили вимогу розпочати люстраційну перевірку суддів якнайшвидше. На думку автомайданівців, саме Апеляційний суд м.Києва за часів Євромайдану приймав неправомірні рішення і його співробітники повинні пройти перевірку першими.

На зустрічі з активістами голова Апеляційного суду м.Києва Антон Чернушенко заявив: «Люстраційні перевірки перенесені тому що до Закону «Про очищення влади» є претензії у Венеціанської комісії, а Конституційний суд не виніс остаточного вироку по Закону».

«Подібним розпорядженням Апеляційний суд Києва фактично створив прецендент. І якщо рішення не буде скасовано, то інші суди матимуть можливість робити відстрочку перевірки, нівелюючи норми Закону», – підкреслив секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Максим Маньковський.

Крім того, Антон Чернушенко заявив, що в Апеляційному суді міста Києва немає суддів, що підпадають під дію люстраційного закону, проте оприлюднити їхні майнові декларації він наразі відмовився.

Під час зустрічі активісти передали голові суду свої вимоги, зокрема: до 31 грудня скасувати рішення про перенесення початку люстраційної перевірки, опублікувати декларації суддівського корпусу, надати інформацію щодо тиску на суддів та всіляко сприяти слідству при розслідуванні резонансних справ.

Автомайданівці передали голові Київського апеляційного суду репродукцію картини нідерландського живописця Герарда Давида «Здирання шкіри з продажного судді». Ця символічна картина, на думку активістів, повинна нагадувати суддям, які виносять неправомірні рішення, беруть хабарі, що громадське терпіння має межі та громадяни не будуть довго терпіти це свавілля.

Нагадаємо, що 3 грудня Апеляційний суд міста Києва прийняв рішення, що перевірки розпочнуться 19 грудня. А за день до старту люстрації, 18 грудня, відповідним рішенням початок перевірок було перенесено на червень 2015 року.