Основне завдання люстрації – не вирішити всі проблеми в країні, а відсторонити від влади людей, які роками руйнували державну систему. Про це в ефірі 24 каналу заявив член Громадського люстраційного комітету та Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Карл Волох.

За його словами, законодавство завжди забороняло красти з бюджету, брати хабарі, проте посадовців це ніколи не зупиняло.
«Саме тому вся люстраційна історія – це спроба зробити перезапуск систем державної влади, які наразі не працюють», – наголосив він.

На думку Волоха, необхідно частину людей відсторонити, звільнивши місця для нових людей, які б мали цю систему переформатувати.

Говорячи про перебіг люстрації, член Громадської ради наголосив, що наразі проходить другий етап, який, зокрема, включає перевірку майнових декларацій. «Потрібно надсилати запити в СБУ, ДФС, оскільки цей процес розпочався, але йде дуже складно. Є люди, які ховаються від люстрації, які не звільняються. Судді і прокурори взагалі дозволяють собі масу ганебних речей», – зауважив активіст.

Крім того, на його думку, наразі помітні кроки назустріч від керівництва держави, що значно вдосконалить люстраційний процес в Україні.