7 працівників ДФС, які повинні були підпасти під так звану «автоматичну» люстрацію, не були звільнені з займаних посад. До такого висновку прийшли активісти ГО «Громадський люстраційний комітет» після аналізу біографій чиновників, на яких надходило найбільше скарг від громадян, перевірки інформації про них з відкритих джерел та відомостей в Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення Закону «Про очищення влади».

«Згідно норм Закону України «Про очищення влади» посадовці, що підпадають під пункт 1 статті 3 (особи які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року) мали бути звільнені з займаних посад під час першої хвилі «автоматичної люстрації», — констатує представник Громадського люстраційного комітету та член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Максим Маньковський. — Проте за інформацією, доступною на сайті ДФС, ці чиновники досі працюють».

За відповідними фактами Громадським люстраційним комітетом та Громадською Радою з питань люстрації при Мін’юсті підготовлено та направлено відповідні запити до підрозділів Державної фіскальної служби України, які відповідають за звільнення цих осіб, для з’ясування причин невиконання закону.

Список працівників ДФС, які повинні були підпасти під так звану «автоматичну» люстрацію, але за наявною інформацією поки не були звільнені з займаних посад:

Юрій Ступак
Підстава для люстрації: з листопада 2012 року – перший заступник начальника Черкаської митниці. З 17 червня 2013 року – перший заступник начальника Черкаської митниці Міндоходів.

Юрій Дворак
Підстава для люстрації: займання наступних посад: жовтень 2010 – лютий 2011 років – заступник начальника Чернігівської митниці, березень – жовтень 2011року – заступник начальника Київської обласної митниці.
Нинішня посада: з червня 2013 року обіймає посаду начальника митного поста «Енергетичний» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.

Альфред Білецький
Підстава для люстрації: з листопада 2011 по червень 2013 рр. – заступник начальника Київської регіональної митниці.
Нинішня посада: з червня 2013 року обіймає посаду заступника начальника Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.

Дмитро Зенін
Підстава для люстрації: з грудня 2008 по жовтень 2014 року – начальник управління в ДПС у м. Києві (ГУ Міндоходів у м. Києві).
Нинішня посада: заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві.

Аліна Корольова
Підстава для люстрації: з 2012 по 2013 роки – перший заступник голови ДПС у Луганській області, а у 2013 – 2014 працювала першим заступником начальника Головного управління Міндоходів у Луганській області. Нинішня посада: заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві.

Володимир Коломієць
Підстава для люстрації: з квітня 2010 – перший заступник голови ДПА в Черкаській області, м. Черкаси.
Нараз обіймає посаду начальника Головного управління ДФС у Черкаській області.

Тетяна Проценко
Підстава для люстрації: з вересня 2010 — заступник Голови ДПС у Черкаській області, м. Черкаси, з червня 2013 — заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
Нинішня посада: перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

Громадський люстраційний комітет звертається до громадян з проханням звернути особливу увагу на цих осіб та надсилати інформацію про них через форму люстраційної скарги.

Нагадаємо, що 8 грудня на черговому засіданні Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Громадському люстраційному комітету були делеговані повноваження здійснювати прийом та обробку звернень громадян до Громадської ради (протокол засідання Громадської ради №5 від 8 грудня 2014 року).