Після проходження люстраційної перевірки до складу Ради увійшло 12 журналістів та громадських діячів, що мають високий професійний авторитет, зокрема:

Соболєв Єгор Вікторович – голова Громадського люстраційного комітету (входитиме до складу Ради до моменту набуття повноважень народного депутата України);

Бабінець Анна Володимирівна — журналіст агенції розслідувань Слідство.Інфо;

Бігус Денис Станіславович – журналіст антикорупційних розслідувань програми «Наші гроші» на каналі ZIK;

Волох Карл Максимович – представник Громадського люстраційного комітету;

Гнап Дмитро Володимирович – представник ГО «Громадське телебачення»;

Землянська Марія Валеріївна – журналіст бюро журналістських розслідувань «Свідомо»;

Іванов Сергій Володимирович – блогер, представник Громадського люстраційного комітету;

Козловська Людмила Петрівна — президент фундації «Відкритий Діалог» в Україні;

Маньковський Максим Вікторович – представник Громадського люстраційного комітету;

Опанасенко Максим Володимирович – журналіст бюро журналістських розслідувань «Свідомо»;

Седлецька Наталія Юріївна – автор та ведуча програми журналістських розслідувань «Схеми. Корупція в деталях».

Мусаєва Севгіль Хайретдинівна – головний редактор інтернет-видання «Українська правда».

На першому засіданні Ради було прийнято рішення, що Рада самостійно визначатиме питання про включення чи виключення своїх членів та призначення регіональних представників.

Крім того, було затверджено Положення про Громадську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції України, яке визначає регламент роботи, окреслює функціональні обов’язки та права її членів.

Визначено, що Громадська рада з питань люстрації — це колегіальний консультативно-дорадчий орган, який повинен забезпечити участь громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за люстраційним процесом, налагодження ефективної взаємодії Міністерства юстиції України з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Одним із завдань Громадської ради э здійснення громадського контролю за процесом люстрації та проведення аналізу взаємодії державних органів (їх посадових та/або службових осіб) з громадськістю в процесі здійснення очищення влади.

Також Громадська рада може готувати пропозиції до проектів нормативно-правових актів з питань, пов’язаних з реалізацією положень Закону України «Про очищення влади».
Окремо необхідно відмітити, що серед повноважень Ради, визначених положенням, визначено можливість направляти на розгляд керівника органу, до повноважень якого належить проведення перевірки, інформацію, що надійшла на адресу Ради, про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон, передбачених Законом України «Про очищення влади».

Крім того, Рада здійснює громадський контроль за веденням Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», що забезпечить ефективний моніторинг та прозорість процесу очищення.

За Радою закріплено право одержувати від державних органів, до компетенції яких належить проведення перевірки, інформацію щодо проведення перевірки відповідно до законодавства та направляти представників Ради для участі в заходах (нарадах, засіданнях колегій тощо), що проводяться Мін’юстом, за попередньою згодою та/або запрошенням останнього. Виконання цих пунктів забезпечить багатовекторність аналізу процесу люстрації у всіх відомствах.
Ознайомитись з повним текстом Положення про Громадську раду з питань люстрації можна на сайті Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, що 24 жовтня було представлено номінантів до складу Громадської ради з питань люстрації. Після проходження кандидатами люстраційної перевірки, наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада було затверджено склад Громадської ради з питань люстрації при Мінюсті.