За результатами першого етапу люстрації під дію закону «Про очищення влади» потрапили чиновники, на зловживання яких люди скаржилися до Громадського люстраційного комітету.

Серед усіх 318 чиновників, працівників Прокуратури, СБУ, МВС, Міністерства оборони, які були звільнені протягом першого етапу люстрації, зловживання двадцяти чотирьох підтверджуються зафіксованими скаргами від громадян, які більше ніж півроку збирає Громадський люстраційний комітет. Це підтверджує той факт, що люстрація, попри численні звинувачення у вибірковості, застосовується до людей, які дійсно зловживали своїм становищем.

Нагадаємо, відповідно до першого етапу люстрації, протягом 10 днів з моменту набуття чинності закону «Про очищення влади» з державних посад мали бути звільнені ті службовці, які потрапляють під так звану «автоматичну» люстрацію. Це посадовці часів Януковича, які обіймали посаду сукупно не менше одного року у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

З моменту створення Громадського люстраційного комітету в лютому ми системно збирали скарги на чиновників від людей, які постраждали внаслідок свавілля державних службовців. Поки активісти писали закон «Про очищення влади» і вимагали його ухвалення під Верховною Радою, юристи-волонтери ретельно вивчали кожне повідомлення про зловживання, оформлювали віповідним чином ті з них, в яких був склад правопорушення, і додавали до єдиної бази зловживань.

Станом на 31 жовтня в єдиній базі зловживань налічується більше 3,000 скарг на 500 чиновників. Після набуття чинності закону «Про очищення влади» ми продовжуємо збирати люстраційні скарги у відповідності до критеріїв, визначених в законі. Ці скарги будуть обов’язково розглянуті під час перевірки відповідних чиновників на другому етапі люстрації, який розпочинається вже в листопаді. План проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади» на сайті Верховної Ради

Разом із Громадською радою з люстрації при Мінюсті ми докладемо усіх зусиль, щоб усі чиновники з нашої бази не були в майбутньому допущені до державних посад.

Список держслужбовців, на яких отримав скарги Громадський люстраційний комітет, та які звільнені згідно Закону «Про очищення влади»

Кудрявцев Андрій Геннадійович
20 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника прокурора Запорізької області Кудрявцева Андрія Геннадійовича, який не вжив заходів із усунення корупційного правопорушення (ст. 172-9 КУпАП). За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.2014 №1449к Кудрявцева А.Г. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Банчук Микола Васильович
21 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на старшого помічника Генеральної Прокуратури України з особливих доручень Апарату Генеральної Прокуратури України Банчука Миколи Васильовича. У 1999 році, займаючи посаду прокурора Херсонської області, виконував замовлення по арешту та привласненню Цурюпинського лікеро-горілчаного заводу. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №2489к Банчука М.В. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Вольській Віктор Васильович
21 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на Вольського Віктора Васильовича, начальника організаційно-методичного відділу управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури Генеральної прокуратури України, який будучи з квітня 2012 року першим заступником прокурора Львівської області, зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.2014 №2521-ц Вольського В.В. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.

Кадомській Артем Маркович
24 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника Голови Державної Служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Кадомського Артема Марковича, який свідомо приховував інформацію на користь особи. За розпорядженням Кабінету Міністрів від 16.10.14 №976-р Кадомського А.М. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Гаврюшенко Володимир Олександрович
25 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійша скарга на прокурора Деснянського району м. Києва Гаврюшенка Володимира Олександровича, який опікував громадянина Ющенка А.В. при вчиненні рейдерства та погоджував незаконний обшук. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.2014 №1489к Гаврюшенка В.О. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.

Роман Віталій Іванович
31 березня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на прокурора Іршавського району Закарпатської області Романа Віталія Івановича, який зловживав службовим становищем та вимагав хабарі. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.2014 №1448к Романа В.І. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Стасів Андрій Петрович
24 квітня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генеральної прокуратури України Стасіва Андрія Петровича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №2501-ц Стасіва А.П. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Вацьківській Роман Вікторович
24 квітня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на начальника відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді Вацьківського Романа Вікторовича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №3579к Вацьківського Р.В. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Базалєв Григорій Корнійович
30 квітня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на прокурора Тернівського району Дніпропетровської області Базалєва Григорія Корнійовича, який сфабрикував 13 кримінальних справ. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1440к Базалєва Г.К. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Татарин Богдан Семенович
5 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на прокурора Львівської області Татарина Богдана Семеновича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1463к Татарина Б.С. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Гураль Володимир Дмитрович
5 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника прокурора Львівської області Гураля Володимира Дмитровича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1461к Гураля В.Д. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Колісник Анатолій Іванович
5 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на старшого прокурора другого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідовання та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами, внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України Колісника Анатолія Івановича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №2531-ц Колісника А.І. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Проценко Євген Тимофійович
13 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника прокурора Запорізької області Проценка Євгена Тимофійовича, який зловживав службовим становищем. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1450к Проценка Є.Т. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Грищенко Владислав Андрійович
16 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Грищенка Владислава Андрійовича, який зловживав службовим становищем та брав хабарі. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №2495-ц Грищенка В.А. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Ясь Олександр Олексійович
31 травня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника прокурора Чернігівської області Ясь Олександра Олексійовича, який зловживав службовим становищем та брав хабарі. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1487к, Ясь О.О. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Даневич Олександр Степанович
5 червня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника Голови Державної казначейської служби України Даневича Олександра Степановича, який зловживав службовим становищем. За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №977-р Даневича О.С. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Олексюк Лілія Віталіївна
14 липня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника Голови Державної служби України з питань персональних даних Олексюк Лілію Віталіївну, яка порушила обмеження щодо сумісництва державної служби з іншими видами діяльності, передбачені п.1 ч.1 ст.7 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”. За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №979-р Олексюк Л.В. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Потімков Олександр Юрійович
30 липня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника Голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Потімкова Олександра Юрійовича, який зловживав службовим становищем та займався розкраданням чужого майна. За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №980-р Потімкова О.Ю. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Кавун Дмитро Юрійович
31 липня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника прокурора Харківсьої області Кавуна Дмитра Юрійовича, який зловживаючи службовим становищем, займався фабрикацією справ та фальсифікацією доказової бази. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1475к Кавуна Д.Ю. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Бродський Михайло Юрійович
12 серпня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на Голову Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Бродського Михайла Юрійовича, який покривав корупціонерів та злочинців, не реагував на звернення з доказами і не приймав жодних дій. За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №982-р Бродського М.Ю. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Чумаченко Анатолій Іванович
23 серпня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на заступника начальника управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України Чумаченка Анатолія Івановича, який приховував злочинну діяльність організованої групи під своїм керівництвом. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №2519-ц Чумаченка А.І. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Жолонка Сергій Пилипович
4 жовтня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника прокурора Кіровоградської області Жолонка Сергія Пилиповича, який, порушивши вимоги КПК України (ст. 214)не зареєстрував звернення потерпілої особи та не відкрив кримінальне провадження. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1458к Жолонка С.П. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Кадомський Артем Маркович
14 жовтня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на першого заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Кадомського Артема Марковича, який займався контролем дерибану земель та відкатом грошових коштів. За розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.14 №976-р Кадомського А.М. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Ванзуряк Павло Костянтинович
21 жовтня 2014 року в Громадський люстраційний комітет надійшла скарга на прокурора Чернівецької області Ванзуряка Павла Костянтиновича, який сприяв незаконному досудовому розслідуванню. За наказом Генеральної Прокуратури України від 23.10.14 №1485к Ванзуряка П.К. звільнено з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» та заборонено займати посаду 10 років.

Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади» на сайті Міністерства юстиції України