Участь громадськості у процедурах люстрації як запорука ефективного очищення влади в Україні

Проект «Участь громадськості у процедурах люстрації як запорука ефективного очищення влади в Україні» здійснюється Громадським люстраційнийним комітетом з метою інформування про пропроцес перебігу люстрації в Україні та залучення місцевих громад до процесу реалізації Закону України «Про очищення влади».

Для досягнення цілей проекту експертами Громадського люстраційного комітету було створено інформаційні та методичні матеріали, які в простій та доступній формі пояснюють етапи, особливості, процедури люстраційних перевірок та містять порядок дій для здійснення своїх громадянських прав в межах реалізації люстраційного законодавства.

Читати далі

Знайомство з інформаційними матеріалами та практика їх застосування відбуватиметься під час чотирьох майстер-класів, в кожному з яких візьмуть участь до 50 активістів­-лідерів місцевих організацій та ініціативних груп. Відбір учасників відбуватиметься через ­форму онлайн-реєстрації.

Під час майтер-класу учасники навчаться самостійно перевіряти чиновників на відповідність люстраційним критеріям, виявляти порушення та зловживання нормами Закону, вчиняти конкретні дії для вирішення виявлених проблем, надавати та отримувати інформацію від органів державної влади.

За результатами майстер-класу кожна група отримає конкретне завдання для забезпечення контролю за процесами люстрації в своєму регіоні та поширення інформації про процеси люстрації серед широкої аудиторії.

Серед найбільш активних та результативних учасників будуть відібрані 25 людей, які будуть запрошені на фінальну конференцію у Києві, де з ними будуть підписані меморандуми про співпрацю, що стануть основою для регіональних представництв організації в регіонах.

Конференція

Київ

Kijow
Дата
22 квітня 2016 року
Місце
Київ

22 квітня у м.Києві відбулась фінальна конференція в рамках проекту «Участь громадськості у процедурах люстрації як запорука ефективного очищення влади в Україні». Були підведені підсумки проекту, представники різних громадських організацій розказали про свої успіхи в боротьбі за очищення влади та визначили орієнтири подальшої співпраці. Під час конференції Громадський люстраційний комітет підписав Меморандум про співробітництво з 4 організаціями – ГО «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я», ГО «Харківський антикорупційний центр», ГО «Спілка юристів Одеської області» та громадським формуванням з охорони громадського порядку «Самооборона Волині».

Експерти

Sobolev

Єгор Соболєв

Голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат України.

Один зі співавторів і головних борців за Закон України «Про очищення влади». Засновник та перший Голова ГО «Громадський люстраційний комітет». Співавтор та борець за ключові антикорупційні закони. Очолював робочу групу з розробки та виступив співавтором Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції». Однин із організаторів студентського Євромайдану.
Drik

Олександра Дрік

Голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет».

Аналітик-міжнародник, Магістр міжнародної політики і права Університету Шеффілду (Великобританія).
Kozachenko

Татьяна Козаченко

Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України, адвокат.

Фахівець у проблемах проведення люстрації. Співзасновник ГО «Громадський люстраційний комітет». Брала участь у розробці Закону України «Про очищення влади». Адвокат Євромайдану.
Ivanov

Сергій Іванов

Журналіст, письменник, юрист, активіст Громадського люстраційного комітету. Член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції та Громадської ради з питань очищення та оновлення СБУ.

Проводить антикорупційні розслідування стосовно співробітників правоохоронних органів та судової системи, моніторить процеси очищення лав МВС, СБУ, ГПУ, судового корпусу від людей Януковича та недоброчесних чиновників. Ним були оприлюднені десятки фактів корупційних схем в органах правопорядку та порушень Закону, коли на посадах залишаються чиновники, які є суб’єктами люстраційного закону.
Tregubov

Едуард Трегубов

Юрист, адвокат, помічник-консультант народного депутата України Павла Костенка.

Кандидат юридичних наук, очолює робочу групу з питань конкуренції Американської торгівельної палати в Україні та входить до складу правового комітету та комітету з інтелектуальної власності Американської торгівельної палати в Україні.
Miroshnik

Олена Мірошник

Співзасновник Громадського люстраційного комітету, громадський активіст, керівник web-проектів, аналітик.

Розробник та координатор інформаційних баз даних, зокрема, Реєстру осіб, що підлягають люстрації та Реєстру топ-справ по корупції та терору Майдану «Іменем України». Проводить моніторинг люстраційних процесів в Україні, систематизує інформацію щодо порушень реалізації Закону «Про очищення влади» та проводить відповідні аналітичні дослідження.
Mankovski

Максим Маньковський

Громадський активіст, правозахисник, секретар Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції.

Співзасновник ГО «Громадський люстраційний комітет», організатор акцій на підтримку Закону України «Про очищення влади».